3 grudnia 2019 roku Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zorganizował Uroczyste Posiedzenie inaugurujące obchody XXX- lecia powstania Związku. W posiedzeniu na zaproszenie NSZZ FiPW wziął udział Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

W środę (4 grudnia br.) minister Mariusz Kamiński wraz wiceministrem Maciejem Wąsikiem spotkali się z przedstawicielami z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność”.

Rafał Jankowski wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zbadanie okoliczności ujawnienia danych personalnych policjantów z Konina, którzy w dniu 14 listopada 2019 r. podjęli interwencję zakończoną śmiertelnym postrzeleniem 21-letniego mężczyzny.

W niedzielę nad ranem doszło do pobicia policjanta w Kaliszu. 32-letni funkcjonariusz był po służbie. Miał zostać zaatakowany tylko dlatego, że jest policjantem. Poszkodowany z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali czwartego ze sprawców, który miał być prowodyrem całego zajścia.

2 grudnia 2019′ minister Mariusz Kamiński podpisał nową decyzję kompetencyjną, która określa zakres obowiązków poszczególnych członków kierownictwa MSWiA. W resorcie będzie czterech wiceministrów: Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker, Krzysztof Kozłowski oraz Błażej Poboży.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zwróciła się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o interwencję w sprawie nielegalnego wspierania „Solidarności”, która przy pomocy przełożonych chce wejść do służb mundurowych.

W Warszawie w teatrze Sabat odbyła się jubileuszowa gala z okazji 35-lecia Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. W uroczystej Gali wziął udział przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Funkcjonariusze żadnej służby mundurowej nie powinni uczestniczyć w tego typu jasełkach, jak „konfetti” dla wiceministra, a działo się tak, ponieważ różni komendanci, na różnych szczeblach, byli w pewnym sensie politycznie zobowiązani – mówił w TOK FM Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.