Podczas codziennej gonitwy i w natłoku obowiązków, rozważania o emeryturze wywołują u wielu mundurowych różne pozytywne skojarzenia. „Nareszcie odpocznę!”, „W końcu spokojnie zrobię to, na co ciągle brakowało czasu..” to tylko przykłady rozważań, jakie pojawiają się na myśl o spokojnej jesieni życia. Czy faktycznie emerytura dla mundurowego jest wybawieniem?

Szef MSWiA Joachim Brudziński wybiera się do Brukseli. Nic dziwnego, że już poszukuje się jego ewentualnych następców. Na giełdzie pojawiło się właśnie kolejne nazwisko: prezydenckiego ministra Andrzeja Dery. Jego kandydaturę ma forsować sam Andrzej Duda.

 Do gwiazd YouTube’a mu daleko, ale czy ktokolwiek z nich kręci filmy o pracy w policji? "Siemano mordeczki, sierżant Bagieta z tej strony”

Na jednej z ulic w Opolu świadkowie usłyszeli strzały. Policja, która przyjechała na miejsce, znalazła w stojącym tam radiowozie martwego mężczyznę z raną postrzałową głowy. To policjant.

Zgodnie z zapowiedziami z początku października ubiegłego roku, imienniki staną się częścią policyjnego umundurowania. MSWiA przygotowało specjalne rozporządzenie będące odpowiedzią na zeszłoroczne postulaty policyjnych związkowców. W myśl nowych przepisów każdy policjant powinien otrzymać imienne identyfikatory, których zakup sfinansowany zostanie z budżetu Policji.

W jednym z artykułów na portalu mundurowe.info możemy przeczytać o odpowiedzi udzielonej przez Jarosława Zielińskiego na interpelację złożoną przez poseł Młyńczak.

Już w sobotę 16 marca o godz. 13:00 telewizja TV4 wyemituje kolejny odcinek programu ''Stop drogówka''. Tym razem będzie można w nim zobaczyć olsztyńskich policjantów.

Jak donosi serwis rmf24.pl jego reporter ustalił, że resort spraw wewnętrznych i administracji uporządkował wreszcie bałagan z imiennymi identyfikatorami. Jest projekt rozporządzenia, które wpisuje te tabliczki do tak zwanych policyjnych norm umundurowania, ujednolica je i nakazuje ich zakup jednostkom policji.