Koniec "psiej grypy". Jest porozumienie policyjnych związkowców z szefem MSWiA

Zakończyły się rozmowy ministra Joachima Brudzińskiego z policyjnymi związkowcami. Trwające wiele godzin negocjacje zostały zwieńczone porozumieniem. Mundurowi - jak poinformował szef policyjnych związkowców - zakończyli protest.

- Porozumienie, które dzisiaj podpisaliśmy, jest najlepszym porozumieniem, jakie udało się wynegocjować. Nie jest doskonałe, ale to jest milowy krok strony społecznej. Nie przypominam sobie momentu, by strona społeczna podpisała tak dobre porozumienie. Ono, oczywiście, nie załatwia wszystkich problemów, ale mam nadzieję, że funkcjonariusze będą z tego usatysfakcjonowani - powiedział przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

- Dziękuję panu ministrowi, nie sądziłem, że uda się osiągnąć tak wiele. To porozumienie jest tak satysfakcjonujące, że przerywamy akcję protestacyjna i wracamy do służby. Będziemy robić to, co umiemy najlepiej: dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków - dodał.

Rozmowy w resorcie rozpoczęły się w czwartek o godz. 11. W delegacji byli przedstawiciele policji, Straży Granicznej i straży pożarnej - czyli wszystkich służb mundurowych podlegających MSWiA. Zaprosił na nie związkowców minister Brudziński.

- Najbardziej sprawny minister spraw wewnętrznych nie zrobiłby nic, gdyby nie po stronie premiera nie było życzliwości. Chciałem podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i pani minister finansów Teresie Czerwińskiej. Gdyby nie ich wsparcie nie byłoby środków w budżecie - mówił minister Joachim Brudziński.

Protest policjantów, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej trwa od lipca. Całość artykułu - tutaj