Warmińsko-Mazurski NSZZ Policjantów powołał zespół prawników do walki z hejtem. Jest to odpowiedź na falę nienawiści wymierzoną przeciwko policjantom egzekwującym przepisy zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.

Jesteśmy przekonani, że będzie to skuteczne narzędzie do walki z antypolicyjnym hejtem – uważa Sławomir Koniuszy, przewodniczący NSZZ Policjantów w Olsztynie. Jak powiedział Radiu Olsztyn, nic tak nie oddziałuje na osoby łamiące prawo jak świadomość konsekwencji karnych, ale też konsekwencji finansowych, które są bardziej dotkliwe niż choćby wyroki w zawieszeniu.

Z hejterską działalnością trzeba bezwzględnie walczyć – podkreśla Sławomir Koniuszy, bo wypacza ona rzeczywisty obraz ciężkiej służby policjantów, codziennie ryzykujących zdrowie i życie, by chronić zdrowie i życie innych. Sławomir Koniuszy zaznaczył, że im policja będzie skuteczniejsza, tym łatwiejsze zadanie będą mieli medycy. Tymczasem hejt wobec policjantów tego zadania nie ułatwia.

Szef NSZZ Policjantów w Olsztynie dodał, że koszty działania zespołu prawników do walki z hejtem pokryte zostaną z Funduszu Ochrony Policjanta Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: Polskie Radio Olsztyn