Z okazji „Dnia Dziecka” Zarządy Terenowe NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie i OPP w Olsztynie zaprosiły rodziny policjantów i pracowników Policji na spektakl muzyczny pt.: „Smerfowisko czyli Gargamel złapany” w wykonaniu aktorów z Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego UWM w Olsztynie. Spektakl odbył się w dniu 13 czerwca 2021 roku w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie.

Dzień 1 lipca 2021 r. był wyjątkowy dla członków Terenowej Organizacji Związkowej NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie. W tym dniu mogliśmy oficjalnie uczcić 30-lecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów (rocznica wypadała rok temu, ale okres pandemii nie pozwolił nam na wcześniejsze spotkanie).

Jak przekuć negatywne zdarzenie na pozytywne emocje? Policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego nowomiejskiej komendy na podstawie wyroku sądu otrzymał nawiązkę od mężczyzny, który go znieważył i naruszył jego nietykalność cielesną.

W Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata WPA w Trójboju siłowym RAW. Jednym z uczestników zawodów był lidzbarski dzielnicowy - mł. asp. Cezary Urbaniak. Ten na co dzień skromny i spokojny policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku pokonał rywali i wrócił z dorobkiem trzech złotych medali.

W dniu 3 września 2020 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze delegatów Koleżeńskiej Kasy Oszczędnościowo-Pożyczkowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W trakcie zebrania został wybrany nowy Zarząd i Komisja Rewizyjna w następującym składzie:

Elbląscy policjanci apelują do prezydenta Witolda Wróblewskiego o wycofanie się z decyzji o likwidacji Pogotowia Socjalnego. - Likwidacja może mieć negatywny wpływ na stan bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie, w związku z czym apelujemy o niezwłoczne wycofanie się z tej decyzji - pisze w imieniu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Elbląg jego przewodniczący Zbigniew Przyborowski.

Firma Atomic Kids - Animator Zabaw Małgorzata Kadylak z Morąga przekazała na ręce Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Morągu 200 sztuk przyłbic ochronnych. Trafią one do funkcjonariusze najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Giżycku pozyskał od firmy YEST POLSKA reprezentowanej przez Pana Marcina Przestrzelskiego 110 przyłbic ochronnych dla giżyckich funkcjonariuszy. Dziekujemy.