Utrwalanie i doskonalenie zdobytych umiejętności, to jeden z elementów szkolenia, który towarzyszy policjantowi od początku, do końca jego służby. Dotyczy to m. in. wyszkolenia strzeleckiego. Znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie są m.in. zawody organizowane przez służby mundurowe. Takie odbyły się ostatnio w Olsztynie - II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

W dniu 30 kwietnia 2019 roku Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Nowym Mieście Lubawskie zorganizował uroczysty dzień dziecka w gospodarstwie agroturystycznym w Nielbarku dla dzieci policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie wraz z  Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów OPP w Olsztynie miał zaszczyt zorganizować „DZIEŃ RODZINNY 2019” W dniu 19 maja 2019 r. rodziny policjantów i pracowników Policji oraz wdowy i sieroty po poległych policjantach spędziły wspaniałe chwile w gościnnych progach kina Helios.

W sobotę 11 maja na boisku orlik przy stadionie miejskim w Ornecie rozegrany został

„VIII Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Olsztynie”
.

W dniu 6 kwietnia 2019 roku Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Gołdapi przy wsparciu Warmińsko–Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie zorganizował Turniej Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych pod Patronatem Burmistrza Gołdapi.

5 kwietnia 2019 r. na strzelnicy PZŁ w Gutkowie odbyła się I Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych. Inicjatorem imprezy był Komendant Miejski Policji w Olsztynie a podmiotem wspierającym Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Olsztynie, który oprócz ufundowania nagród zrealizował to przedsięwzięcie.

3 kwietnia 2019 w KPP w Iławie odbyło się Walne Zebranie Terenowej Organizacji Związkowej NSZZ Policjantów. Podczas Zebrania przeprowadzone zostały wybory uzupełniające, w trakcie których dokonany został wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

Emocje V Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga powoli opadają, ale trzeba powiedzieć, że się działo.