Śledztwo zostało wszczęte po postrzeleniu przez instruktora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dwóch uczestników kursu podstawowego - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Z informacji przekazanych przez Stodolnego wynika, że śledczy ze Szczytna nie widzą potrzeby przeniesienia śledztwa dotyczącego incydentu na strzelnicy w WSPol do innej jednostki. 

Śledztwo toczy się w kierunku niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariusza Policji oraz nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała. Grożą za to trzy lata więzienia. - Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów - powiedział Stodolny.

Przed tygodniem dwoje policjantów - kobieta i mężczyzna - na zamkniętej strzelnicy w Wyższej Szkole Policji (WSPol) w Szczytnie zostali postrzeleni przez instruktora na zajęciach z użycia broni palnej. 29-letnia policjantka została ranna w biodro, a ta sama kula raniła potem 30-letniego policjanta w brzuch. Prokuratura nie informuje o stanie zdrowia rannych policjantów.

źródło: olsztyn.onet.pl