Media huczą po wypowiedziach szefa Solidarności Piotra Dudy odnoszącego się do wydarzeń, które miały miejsce w stolicy w dzień Święta Niepodległości. Przytaczamy jedną ze znalezionych na portalu facebook opinii na temat tego Pana.
Od dwóch lat tworzę Psy Dają Głos całkowicie za darmo (nie mam związkowego etatu) poświęcając na to mnóstwo wolnego czasu. Bronię jak mogę dobrego imienia służby nawet w przypadkach beznadziejnych. Stoję zawsze po Niebieskiej Stronie Barykady. Dopóki niezawisły Sąd nie wyda prawomocnego wyroku każdy Policjant jest dla mnie niewinny. Nie ulegam presji ulicy i nie próbuję przypodobać się dresiarstwu. Wielokrotnie zarzuca mi się, że pudruję rzeczywistość i przemilczam fakty niewygodne. Tak to prawda. W świecie ogarniętym przez chawudepizm MUSI być jakaś oaza, gdzie ludzie sympatyzujący z nami (jak również sami policjanci) mogą przyjść bez obawy, że znowu usłyszą, iż są beeee.
 
Dlatego istnieje ten profil. Pokazuję DOBRĄ stronę policji a złą niech zajmują się patoblogerzy, prokuratury i sądy. Nie chcę i nie będę komentował filmików i linków gdzie widać, iż coś poszło nie tak.
Ja chcę promować i wspierać dobro. I nigdy nie zmieni się moje podejście do tematu. Dokładnie takie samo podejście powinny mieć związki zawodowe. Rozumie to Rafał Jankowski, który swoją charyzmą przekonał mnie aby po 11 latach zapisać się do związków. Pewnie, że nie ma ideałów. Mam jednak wystarczające poczucie, że ktoś mnie reprezentuje.
 
Na drugim biegunie jest Piotr Duda, który po wywalczonym pluralizmie stara się rozkręcić policyjną Solidarność. Dziwnie się za to zabiera. On już przesądził, że bandyci w mundurach celowo strzelili w twarz reportera i domaga się wyjaśnień. Prawdziwy związkowiec powinien wyjść i powiedzieć co najwyżej: łączymy się w bólu z pokrzywdzonym i liczymy na wyjaśnienie sprawy. Koniec. Bez oceniania policjantów. Tym bardziej, że już wypływają filmiki i świadkowie, którzy stawiają opowieść postrzelonego w odmienny sposób niż wersja pokrzywdzonego.
 
Panie Piotrze Duda.
Tylko od Pana i pańskich wypowiedzi zależy jaka literka pojawi się zamiast znaku zapytania. Ja panu życzę literki "M".
 
źródło: Psy Dają Głos