Szykuje się kolejne starcie firm ubezpieczających funkcjonariuszy i pracowników Policji na Warmii i Mazurach. PZU znosi na dwa miesiące karencje. Allianz odpowiada dodatkowymi pakietami, wśród których znajduje się ubezpieczenie na wypadek L-4 oraz ubezpieczenie zdrowotne jakie ma PZU w wariancie „komfort plus”.
Na rywalizacji konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych policjanci i pracownicy Policji mogą tylko skorzystać, wobec czego Zarząd Wojewódzki postanowił im to ułatwić. Jeszcze w tym roku przedstawiciele obydwu towarzystw ubezpieczeniowych będą docierać do każdej komendy miejskiej i powiatowej, by przedstawić szczegóły swoich ofert.
PZU zamierza wzmocnić swój program poprzez czasowe zniesienie karencji. Ma to być zachęta dla tych, co nigdzie nie są ubezpieczeni, ale chyba też i dla tych, którzy mają ubezpieczenie w Allianz. PZU przygotowało coś w rodzaju dwumiesięcznego okienka transferowego. Z informacji zamieszczonej w broszurze promocyjnej wynika, że pracownicy i funkcjonariusze Policji oraz ich małżonkowie i pełnoletnie dzieci po przystąpieniu do ubezpieczenia od 1 stycznia 2018 r. albo od 1 lutego 2018 r. nie będą objęci karencją. Nie dotyczy to partnerów życiowych, których obejmują pełne karencje z OWU, niezależnie od momentu przystąpienia. Karencje nie dotyczą skutków nieszczęśliwych wypadków. W przypadku ubezpieczenia Opieki Medycznej ubezpieczeni mogą korzystać po upływie 30 dni od dnia objęcia ich ochroną. Jeśli dana osoba zrezygnuje z uczestnictwa w programie ubezpieczeniowym, będzie mogła korzystać z ubezpieczenia Opieka Medyczna jeszcze przez 30 dni od swojej rezygnacji.
Allianz, ze swoją ofertą poszedł jeszcze dalej. Oprócz braku karencji nieobejmującej jedynie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, gdzie obowiązuje karencja ośmiomiesięczna, ubezpieczeni będą mogli skorzystać z kilku całkiem nowych wariantów ubezpieczeniowych. Najbardziej wyczekiwanym będzie ubezpieczenie na wypadek L-4, które zrekompensuje 20% uposażenia obniżonego w związku z przebywaniem funkcjonariusza na zwolnieniu lekarskim. Produkt ten będzie poszerzony o zwrot kosztów leczenia na terenie RP w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz o zwrotu kosztów zakupionych leków po pobycie ubezpieczonego w szpitalu, a w przypadku problemów kardiologicznych będzie można skorzystać z telemonitoringu kardiologicznego.
Od Nowego Roku Allianz wprowadza też ubezpieczenie zdrowotne, umożliwiające dostęp do 26 lekarzy specjalistów, badań diagnostyczno-laboratoryjnych, konsultacji i zabiegów ambulatoryjnych w ponad 1700 placówkach medycznych w całej Polsce. Propozycja skierowana jest do funkcjonariuszy pracowników i członków ich rodzin. W wariancie tym zastosowano przesunięcie ochrony ubezpieczenia, czyli możliwość korzystania ze świadczeń po upływie 30 dni od dnia objęcia ochroną, co w przypadku rezygnacji zapewni możliwość skorzystanie z ubezpieczenia jeszcze przez kolejne 30 dni.
Nowatorskim rozwiązaniem jest polisa „Allianz Best Doctors” o wysokich sumach ubezpieczenia, do 2 000 000 € na zorganizowanie i pokrycie kosztów leczenia w najlepszych klinikach na całym świecie w razie poważnych zachorowań. Warunkiem przystąpienia do wyżej wymienionych ubezpieczeń jest posiadanie polisy na życie „Allianz Rodzina”, dzięki której skorzystać będzie można również ze zniżki na ubezpieczenia majątkowe.
Sławomir Koniuszy