O cenie jednej czy drugiej polisy ubezpieczeniowej nie zawsze przesądza to, co najważniejsze, czyli to, co jest przedmiotem ochrony i ile za to trzeba zapłacić. Dość często decydują o tym pozornie nieistotne detale, i to właśnie one potrafią spowodować, że w analogicznych sytuacjach jedni szybko i sprawnie otrzymają takie odszkodowanie jakiego się spodziewali, a inni figę z makiem. W większości przypadków krytycznie ocenianych przez policjantów czynnikiem decydującym o „niepowodzeniu” bywa pośpiech i drobne błędy w dokumentacji. By tego unikać, do dyspozycji policjantów są dwa nasze biura. Jedno niejako na miejscu, w Olsztynie a drugie w Gdyni. Zachęcamy do korzystania z ich wsparcie w każdej sprawie. A dlaczego, spróbuję rozjaśnić poniżej.

Czasem można pogubić się w rodzajach ubezpieczanych zdarzeń, ponieważ nierzadko są one z różnych działów ubezpieczeń. Ubezpieczamy się od szkód spowodowanych w pracy na sprzęcie obsługiwanym przez funkcjonariusza, mamy możliwość refundacji po pobycie na zwolnieniu lekarskim.  W życiu prywatnym – ubezpieczamy siebie swoje dzieci, małżonków od przeróżnych zdarzeń losowych. Ubezpieczamy też swoje nieruchomości czy pojazdy. Już niedługo oferta Allianz poszerzy się o nowe ubezpieczenia.

W ramach programu Smart będziemy mieli możliwość rozszerzenia ochrony dla siebie i swoich bliskich. Pojawią się pakiety kardiologiczne, onkologiczne, możliwości szerszego ubezpieczenia dzieci (od chorób, czy pobytu w szpitalu), a nawet pakiety dla rodziców.

Nasza chęć dostarczania najlepszych rozwiązań na nic się zda, jeśli Policjant nie otrzyma od pośrednika merytorycznego wsparcia. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których poszkodowany nie zgłosi do Towarzystwa zdarzenia i nie otrzyma przysługującego mu świadczenia.

Oto przykład. Policjant podczas wykonywania czynności zawodowych ulega wypadkowi, doznając licznych otarć i stłuczeń. Istnieje podejrzenie poważniejszych urazów. W czasie pandemii możliwość skorzystania z pomocy ortopedycznej jest ograniczona. Dostanie się do lekarza, nawet prywatnego, graniczy z cudem. W końcu po badaniach okazuje się, że nie było żadnego urazu. Czy w takim razie poszkodowanemu nic nie przysługuje? Otóż nie! W ramach polisy, którą posiadał, mógł skorzystać z pomocy lekarskiej, zapewnić sobie potrzebne badania, a w razie potrzeby otrzymać zwrot kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Czy tak się stało? Niestety nie!

Rozwiązanie: Brzmi jak banał. Wystarczy skontaktować się z osobami wyznaczonymi przez Allianz do obsługi ubezpieczeń służb mundurowych. Każdy Ubezpieczony otrzymał od Allianz komplet dokumentów potwierdzających posiadane ubezpieczenia i kontakt do osób obsługujących ubezpieczenia. Wiedza dotycząca ubezpieczeń funkcjonariuszy Policji nie jest dostępna dla wszystkich pośredników ubezpieczeniowych Allianz. Z tego też powodu, czasem nawet pomimo dobrych chęci, nie ma możliwości aby każdy pracownik Allianz był w stanie udzielić pełnej pomocy Ubezpieczonemu.

Zachęcając do rozszerzania ochrony pamiętajmy: Związki Zawodowe Policjantów są stroną wszystkich umów ubezpieczeń. Jeśli masz wątpliwości do kogo się zwrócić ze swoim problemem, zadzwoń do biura Zarządu, a zostaniesz odpowiednio pokierowany. Jeśli potrzebujesz adresu placówki Allianz dedykowanej do obsługi ubezpieczeń Policjantów wejdź na stronę: allianzolsztyn.pl, ubezpieczeniaallianz.pl

Telefon Olsztyn +48 603 55 69 69, Gdynia +48 58 620 70 02

Dariusz Chmielewski