W tej sprawie stanowisko Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów jest konsekwentne i transparentne - czas skończyć z polityką dyskryminacyjną, która dotyka blisko 15 000 policjantów.
W szeregach NSZZP są policjanci od 1 do ostatniej grupy zaszeregowania. Zawsze to podkreślaliśmy, że walczymy o interesy absolutnie wszystkich. Nie różnicujemy funkcjonariuszy ze względu na płeć, staż służby, system emerytalny czy stanowiska. W naszej ocenie taka polityka prowadzi do podziałów, które nie są w interesie nas wszystkich służących w Polskiej Policji.
Od początku wnioskowaliśmy o zmianę przepisów, które uniemożliwiają funkcjonariuszom na stanowiskach funkcyjnych ubiegania się o rekompensatę za wypracowane w służbie nadgodziny. Taką możliwość mają wszyscy na stanowiskach wykonawczych i wprowadzenie tych korzystnych rozwiązań było jednym z postulatów wnoszonych przez NSZZP. Udało się w stosunku do 85% funkcjonariuszy, w naszej ocenie pozostałe 15% stanu osobowego również w tej kwestii nie powinno być pomijane.
W piśmie, które trafiło do rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Tomasza Siemoniaka w związku z wprowadzonym stanem klęski żywiołowej, wnosimy o uchylenie art. 33 ust. 4 Ustawy o Policji w stosunku do policjantów uprawnionych do dodatku funkcyjnego, którzy będą realizować zadania w rejonie objętym stanem klęski żywiołowej.
Biuro prasowe ZG NSZZ Policjantów.