Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszymi policjantami komórek patrolowo – interwencyjnych województwa warmińsko-mazurskiego okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

W poniedziałek (17.07.2023 r.) w atmosferze współzawodnictwa w ramach odbywających się zawodów zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju uczestniczyło w sumie 38 policjantów (19 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w czterech konkurencjach:

- test wiedzy zawodowej,

- sprawdzian sprawności fizycznej,

- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

Wśród funkcjonariuszy komórek patrolowo – interwencyjnych pełniących na co dzień służbę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego:

I miejsce zajęli:

sierż. Daniel Filipiak i sierż. Sebastian Archacki z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie

II miejsce zajęli:

st. sierż. Maciej Klonowski i st. post. Bartosz Witkowski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce zajęli:

sierż. Radosław Komajda i post. Michał Kosakowski z Komendy Miejskiej Policji w Bartoszycach

Zwycięzcy otrzymali z rąk insp. Arkadiusza Sylwestrzaka I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz asp. szt. Piotra Krupińskiego przedstawiciela NSZZP Policjantów w Olsztynie dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody finansowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dwa najlepsze patrole, tj. z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim reprezentować będą województwo warmińsko-mazurskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach 13 – 15 września 2023 r. w Szkole Policji w Słupsku.

"Film rozpoczyna logo KWP w Olsztynie, następnie widać policjantów podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów, losowania miejsc startowych oraz podczas pisemnego testu wiedzy. W następnych ujęciach widzimy policjantów podczas pokonywania toru przeszkód - policjanci biegnąc robią przewrót w przód, pokonują kopertę, przenoszą manekina, a następnie po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, strzelają z broni służbowej. Ostatnie sceny filmu to wręczenie nagród dla 3 pierwszych drużyn oraz pucharu przechodniego dla zwycięskiej pary"

pr32 223179

pr32 223170