W Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi i martwym ciągu. W zawodach startowała Reprezentacja Polskiej Policji a jednym z powołanych był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Policjanci zajęli I miejsce w końcowej klasyfikacji.

Starszy sierżant Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi był członkiem Reprezentacji Polskiej Policji, która zajęła I miejsce w klasyfikacji mundurowej podczas Mistrzostw Niepodległej Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Martwym Ciągu. Gołdapski policjant odniósł sukces w klasyfikacjach indywidualnych zajmując czołowe miejsca. W kategorii wagowej do 125 kg zajął II miejsce w konkurencji wyciskania sztangi leżąc podnosząc ciężary 210 kg oraz I miejsce w martwym ciągu podnosząc ciężary 290 kg. Osiągnięte wyniki pozwoliły naszemu atlecie na zajęcie II miejsca w kategorii najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej oraz III miejsce w kategorii Open. Tutaj należy podkreślić, że w Mistrzostwach łącznie wzięło udział 230 zawodników. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja niezwykle zacięta. Nasz reprezentant objęty jest patronatem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. Warmińsko – Mazurskiego.

(md/tj), źródło: goldap.policja.gov.pl