Zachęcamy do zapoznania się z dwiema relacjami z zawodów w jakich wzięła udział policjantka OPP w Olsztynie. 

31. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła, który odbył się 04.09.2022 r. o godz. 11 kończę z czasem 1:35:27 i z 2 miejscem na podium kat. Policja-Kobiety.

Na starcie stanęło 1050 zawodników i zawodniczek, z czego tylko 3 osoby nie ukończyły biegu. Trasa była dość płaska i biegła ulicami Piły, gdzie dzięki kibicom minęła w sympatycznej atmosferze. Dawno nie biegłam w miejscu, gdzie tyle osób wyszło na ulicę, by dodać otuchy biegaczom.

Jeśli chodzi o moją kondycję i nastawienie przed biegiem, to miałam mieszane uczucia, gdyż kilka dni wcześniej chorowałam i nie byłam pewna swojej formy. Dodatkowo sama podróż do Piły okazała się dość męcząca, gdyż aby zdążyć na start musiałam wyjechać krótko po piątej. Po odebraniu pakietu miałam ochotę zasnąć.

Co nie zmienia faktu, że z miejsca jak i czasu jestem ogromnie zadowolona. Biegłam na totalnym luzie i widzę rezerwy, co dobrze rokuje przed startem w maratonie poznańskim, który odbędzie się niebawem, bo już w październiku.

2022 dariaM 2

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIII Bieg Służb Mundurowych w Rzgowie koło Konina, 27.08.2022r- ten dzień z pewnością zostanie w mojej pamięci na długo.

Długa droga, bo aż 335 km w jedną stronę i jakieś 4,5 h w trasie. 

Start odbył się o godz. 14, na dystansie 10km i termometr wskazywał 32 stopnie!!! 

Do 9 km. biegło mi się całkiem sympatycznie, cały czas utrzymywałam drugą pozycję, tuż za prowadząca zawodniczką i w planie miałam przyspieszyć jakieś 500m od mety, by dobiec jako 1. Nie chciałam szaleć od samego początku, gdyż zdawałam sobie sprawę z warunków atmosferycznych, które były niesprzyjające. Kiedy miałam już podkręcić tempo biegu, zrobiło mi się słabo i postanowiłam, że rozsądnie będzie spokojnym rytmem dobiec do mety. Na finiszu byłam 2 kobietą w klasyfikacji OPEN.

Po dobiegnięciu na metę okazało się, że pobiłam swój rekord życiowy na dystansie 10 km o ponad minutę, co było sporym zaskoczeniem.

Następnie w oczekiwaniu na dekorację najlepszych biegaczy płeć piękną spotkała niemiła niespodzianka. Organizator postanowił, że w tym roku nie będzie dekorować trzech pierwszych kobiet, co wg. mnie jest totalną dyskryminacją. Po interwencji w tej sprawie, osoby odpowiedzialne za bieg przyznały rację mojemu zastrzeżeniu i niebawem puchary dla trzech pań z klasyfikacji OPEN zostaną dostarczone do jednostek macierzystych w których pełnimy służbę. Organizator również zobowiązał się, że więcej nie dojdzie do takiej sytuacji.

Daria Mitręga

2022 dariaM 1