Na co dzień policjant Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi a w czasie wolnym siłacz-sportowiec. Gołdapski funkcjonariusz po służbie poświęca się swojej wielkiej pasji trenując podnoszenie i dźwiganie ciężarów. Na ostatnich zawodach ponownie udowodnił, że należy do ścisłej czołówki w służbach mundurowych. Podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w ostatni weekend dwukrotnie stawał na podium.

W dniach 09 -10 lipca br. we Wrocławiu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w martwym ciągu. Jednym z uczestników zawodów był gołdapski policjant, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najsilniejszych policjantów w Polsce. Nasz policyjny atleta swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w 2016 roku. Od tego czasu startował w wielu sportowych rywalizacjach rangi krajowej i międzynarodowej zdobywając tytuły mistrzowskie.

I tym razem ciężka praca treningowa oraz wysiłek zostały wynagrodzone. Przedstawiciel gołdapskiej Komendy zajął II miejsce na tegorocznych mistrzostwach w kategorii wagowej do 125 kg. Srebrny medal wywalczył podnosząc ciężar 275 kilogramów w martwym ciągu. Ale to nie koniec sukcesów naszego policyjnego siłacza. Reprezentacja Polskiej Policji, której jest uczestnikiem zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych!

Kolejnym wyzwaniem będą Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym, które odbędą się już w październiku na Słowacji.

Zawodnik jest objęty patronatem Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.
Naszemu koledze gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!