Jak co roku wakacje to czas, kiedy aktywność krwiodawców jest nieco niższa. Ma na to wpływ okres urlopowy i dalekie wyjazdy. W tym roku dodatkowych problemów przysporzyła epidemia koronawirusa. Kilka tygodni wakacji wystarczyło, żeby stany w magazynach krwi spadły do bardzo niskich poziomów. A potrzeby wcale nie zmalały. Przedstawiciele RCKiK zwrócili się o aktywność do krwiodawców. Na ten apel po raz kolejny odpowiedzieli policjanci.

W czwartek (23.07.2020) w przededniu Święta Policji ponad 20 policjantów spotkało się o umówionej godzinie w znanym im dobrze miejscu – przed wejściem do RCKiK w Olsztynie. Pierwsi próg przekroczyli nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie i przewodniczący NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach nadkom. Sławomir Koniuszy.

W ten sposób zainaugurowali wakacyjną akcję „Niebieska krew też ratuje życie”, która potrwać ma do końca sierpnia. W czwartkowej zbiórce krwi udział wzięła również liczna reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie poprowadzona przez swoich dowódców.

Policjanci i pracownicy warmińsko-mazurskiej Policji, którzy postanowią włączyć się do tej akcji, odwiedzając dowolną stację krwiodawstwa lub ambulans do poboru krwi, mogą podać hasło akcji: „NIEBIESKA KREW”.  

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do grona krwiodawców. To naprawdę niewielki wysiłek, będący wielkim darem dla innych ludzi.

(tm) - warminsko-mazurska.policja.gov.pl

niebieska krew1

niebieska krew2

niebieska krew4

niebieska krew5

niebieska krew6

niebieska krew3

niebieska krew7