To dobrze, że Święty Mikołaj ma takich pomocników, którzy angażują swoje siły, umiejętności organizacyjne i chęci, żeby przywołać radość na twarzach obdarowanych. Takim pomocnikiem jest uhonorowany „Najpopularniejszy w 2018 r. Dzielnicowy w Olsztynie” – asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I KMP w Olsztynie.

W niedzielę  15 grudnia 2019 r. w Hotelu Kopernik w Olsztynie Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie zorganizował Bal Mikołajkowy. Rodzice i dzieci przez dwie godziny bawili się w świątecznej atmosferze.

W dniu 31 października 2019 roku po raz czwarty odbył się turniej piłki nożnej organizowany przez nowomiejskich związkowców. Na zaproszenia odpowiedziało 9 drużyn (OPP Olsztyn, KPP Szczytno, KPP Braniewo, KPP Działdowo, KPP Nidzica, KPP Nowe Miasto Lubawskie, PKP Cargo, PSP Nowe Miasto Lubawskie oraz Urząd Miasta w Nowym Mieście Lubawskim) a także drużyna z ekstraklasy KS Constract Lubawa, która zagrała mecz pokazowy ze zwycięską drużyną turnieju.

W dniu 26 listopada 2019 roku odbył się mecz siatkówki, gdzie pucharem była piłka niezbędna do uprawiania takiej dyscypliny.

W dniach 16 – 17.11.2019 r. zorganizowany został przez Region IPA Kętrzyn wraz z Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy  W-MOSG, Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy CSSG w Kętrzynie, Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KPP w Kętrzynie oraz MOSiR Kętrzyn w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie przy ul. Stanisława Moniuszki 1  I Turniej Służb Mundurowych w Pool Bilard 8-bil.

W ten wyjątkowo ciepły jesienny wieczór w dniu 25 października 2019 r. gościliśmy w olsztyńskim Hotelu Omega na zorganizowanym przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie oraz Zarząd Koleżeńskiej Kasy Oszczędnościowo-Pożyczkowej przy KWP w Olsztynie V Międzywydziałowym spotkaniu integracyjnym.

W piątkowe popołudnie 27 września 2019 r. w Olsztyńskim Centrum Bowlingu przy ul. Kromera 3, nasze serdeczne koleżanki z Terenowej Organizacji Związkowej  NSZZ P KWP w Olsztynie zorganizowały dla nas turniej gry w kręgle z okazji „Dnia Chłopaka”.

Okazuje się, że funkcjonariusze pomagają nie tylko ludziom i nie tylko w trakcie służby. Do takiej niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu w Nowym Mieście Lubawskim. Asp. szt. Mariusz Sargalski będąc poza służbą pomógł błotniakowi łąkowemu. Osłabiony ptak trafił do ośrodka rehabilitacji zwierząt.

W dniu 20.08.2019 roku funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie mieszkankę Kętrzyna.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Piszu przy wsparciu Komendanta Powiatowego Policji w Piszu oraz MOPR w Łupkach zorganizował w minioną niedzielę Piknik Rodzin Policyjnych. Piknik odbył się na terenie MOPR w Łupkach nad j. Roś. Najmłodsi, ale także i dorośli mieli okazję miło spędzić wspólnie czas.

Utrwalanie i doskonalenie zdobytych umiejętności, to jeden z elementów szkolenia, który towarzyszy policjantowi od początku, do końca jego służby. Dotyczy to m. in. wyszkolenia strzeleckiego. Znakomitą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie są m.in. zawody organizowane przez służby mundurowe. Takie odbyły się ostatnio w Olsztynie - II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

W dniu 30 kwietnia 2019 roku Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Nowym Mieście Lubawskie zorganizował uroczysty dzień dziecka w gospodarstwie agroturystycznym w Nielbarku dla dzieci policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie wraz z  Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów OPP w Olsztynie miał zaszczyt zorganizować „DZIEŃ RODZINNY 2019” W dniu 19 maja 2019 r. rodziny policjantów i pracowników Policji oraz wdowy i sieroty po poległych policjantach spędziły wspaniałe chwile w gościnnych progach kina Helios.

W sobotę 11 maja na boisku orlik przy stadionie miejskim w Ornecie rozegrany został

„VIII Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Olsztynie”
.