W piątek 6 października 2023 r. w Hali Sportowo Widowiskowej w Elblągu MOSiR Elbląg przy al. Grunwaldzkiej odbyły się zmagania służb mundurowych w piłce nożnej. Zawody zorganizowane były przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Elblągu, a ich uczestnikom przyświeca szczytny cel. Dochód z wpisowego, który zostanie przeznaczony na leczenie elbląskiego policjanta Waldka Głodnickiego.

W dniu 16.09.2023 r. miało miejsce uroczyste spotkanie zorganizowane przez Koło Emerytów i Rencistów przy Zarządzie Terenowym NSZZ P Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie na czele z jego Przewodniczącym kol. Arkadiuszem Hasiukiem. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Jubileuszu 15-lecia istnienia Koła.

Podczas zawodów Susz Triathlon 2023 odbyły się IV Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMan. O zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 476 zawodników, w tym 22 policjantów. Pierwsze miejsce wśród funkcjonariuszy zajął reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Marek Kowalczyk z Oddziałów Prewencji Policji. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto, natomiast trzecie miejsce w rywalizacji zajął Jordan Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W koleżeńskiej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy. Zwycięzcami okazali się gospodarze. Zaraz po nich uplasowała się drużyna z KPP w Mławie, a trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja z KPP w Działdowie. Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

W dniach 9-11 czerwca 2023 roku na jeziorze Orzysz odbyły się I Oficjalne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spinningowym z Łodzi. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Nowym Mieście Lubawskim podjął wyzwanie i wystawił dwuosobową drużynę.

W dniu 23 czerwca 2023 roku (piątek) odbyło się niezapomniane spotkanie biesiadne zorganizowane przez ZT NSZZ P KWP w Olsztynie w urokliwej Przystani Kortowskiej w Olsztynie. Wydarzenie to okazało się być nie tylko doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także znakomitą platformą integracyjną dla wszystkich uczestników.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zorganizowali festyn rodzinny dla najmłodszych mieszkańców miasta. To drugi tego typu piknik rodzinny, który podobnie jak w roku ubiegłym cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Nadkom Dorota Rak od dwóch lat jest Pełnomocnikiem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie do spraw Ochrony Praw Człowieka. Od lat zaangażowana w działalność związkową na rzecz policjantów i pracowników Policji. Bożena Przyborowska zapytała ją m.in., o to, jak w Policji realizowane są zadania z zakresu ochrony praw i wolności człowieka?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom policjantek i pracownic Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie w dniu 8 marca 2023 r. zorganizował szkolenie pt. „Dzień kobiet w Polsce i na świecie – równość i niezależność”.

Pod takim hasłem w dniu 04.12.2022r. o godz. 13:00 zaczęła się wspaniała zabawa choinkowa zorganizowana przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie we współpracy  i w gościnnych progach  Centrum Szkoleń Branżowych W-M ZDZ w Olsztynie, ul. Lubelska 33c reprezentowanych przez Dyrektora Pana Sebastiana Koguta.  Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „ Bajka”-Pan Leszek Baranowski.

W dniu 3 grudnia 2022 roku w Olecku na strzelnicy odbył się Turniej Strzelecki Służb Mundurowych.

22.10.2022r. w podwarszawskich Markach odbyła się dwunasta edycja Festiwalu Sportów Sylwetkowych NPC Worldwide. Do rywalizacji w tych zawodach stanął policjant OPP w Olsztynie Radosław Ignatowski.

W dniu 29 maja 2022 r. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie zorganizował w kinie Helios w Olsztynie zabawę z okazji Dnia Dziecka.

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zdobył złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Ciężka i wytężona praca okazała się owocna i sprawiła, że należy on do najsilniejszych stróżów prawa w kraju.