Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom policjantek i pracownic Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie w dniu 8 marca 2023 r. zorganizował szkolenie pt. „Dzień kobiet w Polsce i na świecie – równość i niezależność”.

Odbyło się ono w malowniczo położonym Hotelu Robert’s Port **** w Mikołajkach, nad brzegiem jeziora Tałty, na szlaku żeglownym Wielkich Jezior Mazurskich. Szkolenie w zakresie ochrony praw i wolności człowieka, realizacji zasady równego traktowania, ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej kobiet uzyskało akceptację Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Przedsięwzięcie wpisywało się w zadania określone m.in. w „Planie działalności edukacyjno-informacyjnej w zakresie ochrony praw i wolności człowieka, realizacji zasady równego traktowania i przestrzegania zasad etyki zawodowej w Policji na lata 2021-2023”oraz „Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021 – 2025”. Szkolenie rozpoczęło się wykładem nadkom. Doroty Rak - Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie ds. Ochrony Praw Człowieka pt. „Dzień Kobiet w Polsce i na świecie – równość i niezależność”, która wskazała m.in., iż Międzynarodowy Dzień Kobiet ma na celu upamiętnienie walki kobiet o równe prawa oraz poprawę ich sytuacji na całym świecie. Nadmieniła, iż obchody tego dnia mają różne formy w zależności od kraju i kultury. Wykład pt. „Kobiety w misjach pokojowych – w ramach realizacji Agendy WPS” –poprowadziła podinsp. Jolanta Szymulewska-Ozioro – ekspert Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie, która podzieliła się doświadczeniami zdobytymi podczas misji oraz zachęciła uczestniczki do udziału w kolejnych, organizowanych edycjach misji pokojowych. Wykład i warsztat pt. „Wpływ stresu na stan skóry głowy i włosów” połączony z badaniem skóry głowy – poprowadziła trycholog Pani Wioleta Ullrich-Mikulska. Pan Kornel Wiśniewski trener sportowy z Klubu Mrs. Sporty przeprowadził warsztaty promujące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia pt. „Zdrowy kręgosłup”. Wykład pt. „Pielęgnacja spersonalizowana po trudach codziennej służby i pracy” połączony z warsztatem automasażu twarzy z elementami face–tapingu przedstawiła kosmetolog Pani Anna Porębska. Pani Ewa Kalinowska-Sadurska oraz Pani Izabela Słowakiewicz z Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie przeprowadziły wykład pt. „Radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym” połączony z sesją relaksacyjną. Zajęcia na basenie likwidujące stres i napięcie, wyzwalające produkcję endorfin poprowadziła asp. szt. Jolanta Rakiel-Sugier z KWP w Olsztynie. Nowo powstała firma LENAVIE zafascynowała Panie smakami świeżo wypalonej kawy Arabiki o aromacie chałwowym, kokosowym, czekoladowym i orzechowym. Uczestniczki szkolenia skorzystały z bogatego bufetu obiadowego, całodniowego serwisu kawowego, zabiegu antystresowego oraz innych atrakcji hotelu Robert's Sport **** w Mikołajkach. Szkolenie stanowiło ważną okazję do podniesienia świadomości związanej z prawami kobiet i równością płci, z wyzwaniami przed którymi stoją kobiety oraz jaki potencjał w nich tkwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji.
D.R

relacja foto: