Podczas zawodów Susz Triathlon 2023 odbyły się IV Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMan. O zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 476 zawodników, w tym 22 policjantów. Pierwsze miejsce wśród funkcjonariuszy zajął reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Marek Kowalczyk z Oddziałów Prewencji Policji. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto, natomiast trzecie miejsce w rywalizacji zajął Jordan Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Susz Triathlon jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę polskiego triathlonu. W sobotę (01.07.2023 r.) w trakcie zawodów Susz Triathlon 2023 odbyły się także IV Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMan. Była to czwarta edycja zawodów triathlonowych kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji, jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji. Celem tych zawodów było propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska policyjnego poprzez sportową rywalizację, jak również popularyzacja triathlonu jako trójboju wytrzymałościowego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był asp. Daniel Szul, który także startował w zawodach i w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce.

Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Współorganizatorami wydarzenia były Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZP w Olsztynie.

W zmaganiach na tym dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu udział wzięło 476 zawodników w tym 22  policjantów. Po trudnej i zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców.