Dziesięć drużyn, złożonych z funkcjonariuszy służb mundurowych, wzięło udział w pierwszym turnieju koszykówki 3 na 3 o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Grali w szczytnym celu – dla walczącego z rakiem kolegi, a gośćmi specjalnymi zawodów byli Przemysław Zamojski i Piotr Rekiel, trenerzy polskiej kadry narodowej w tej dyscyplinie. Zobacz zdjęcia.

W turnieju zagrali reprezentanci służb mundurowych z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przyjechali do Elbląga z Gdańska, Tczewa, Olsztyna i Szczytna, by wesprzeć walczącego z glejakiem Waldemara Głodnickiego, 47-letniego policjanta.

- Jestem naprawdę bardzo wzruszony i bardzo Wam dziękuję. To super wydarzenie, wnosi w życie dużo takiego pocieszenia i nadziei – mówił wyraźnie wzruszony Waldemar Głodnicki.

Turniej miał charytatywny cel, ale koszykarze „w mundurach” się nie oszczędzali. Wiele meczów było zaciętych, niektóre musiały rozstrzygać dogrywki. Najlepszą formą zaimponowała reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która w finale pokonała 21:10 ekipę Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Elblągu po wygranej decydującym spotkaniu z zespołem złożonym z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, olsztyńskiej prokuratury i szkoły policyjnej w Szczytnie.

Zwycięzcy „w nagrodę” w meczu pokazowym mieli okazję zmierzyć się z drużyną Przemysława Zamojskiego, najbardziej znanego elbląskiego koszykarza, medalisty mistrzostw świata w tej odmianie koszykówki, który zaprosił do Elbląga m.in. Piotra Rekiela, trenera polskiej kadry narodowej. Ekipa KWP w Gdańsku „tanio skóry nie sprzedała”, przegrała tylko 19:21, a ozdobą meczu były kilka trójek i dwa efektowne wsady Zamojskiego.

Turniejowi towarzyszył konkurs rzutów za trzy punkty, w którym najlepszy okazał się Marcin Roszkowski, funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Elblągu. Odbył się również mecz pokazowy policjantki kontra policjanci, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Adam Worzała z KWP Gdańsk.

źródło: portEl.pl