pzu logo emeryt2015

alianz emeryt 2016

allianzlogo policja2016

Pomóż Oliwii

pom bartek

bartus baner

benjamin

warmia mazury 200

Aktualności

Apel o krew dla postrzelonego w służbie policjanta

krew dla postrzelonego policjanta ikoPolicjanci ścigają mężczyznę, który brał udział w napadzie na stację benzynową pod Pleszewem (woj. wielkopolskie). Podczas pościgu, już na terenie powiatu milickiego na Dolnym Śląsku, doszło do strzelaniny. Jeden z bandytów zginął, a policjant został postrzelony.

Policjant przeszedł już operację. Zwracamy się z pilnym apelem o oddawanie krwi na jego konto: sierż.szt. Marcin Topolski, Szpital MSWiA w Poznaniu. W załączeniu Apel HDK z przydatnymi informacjami.

Sławomir Koniuszy

Czytaj więcej...

Prezydent RP powołał Rafała Jankowskiego w skład Rady Dialogu Społecznego

posiedzenie rds w palacu dpn1iko(…) Witam pana przewodniczącego w gronie Rady Dialogu Społecznego i życzę owocnej pracy takiej, która przede wszystkim przyniesie jak najwięcej pożytku Rzeczypospolitej,

Czytaj więcej...

Prezydium ZG przyjęło Program naprawczy dla Policji

logo nszzp ikoPrezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów przyjęło Program naprawczy dla Policji i wezwało Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do niezwłocznego podjęcia rozmów na temat poprawy sytuacji policjantów, emerytów policyjnych oraz członków ich rodzin.

Czytaj więcej...

Pogrzeb Andrzeja Żwańskiego

an zw ikoW dniu 7 czerwca 2017 roku o godz. 14:00 w kościele Świętej Trójcy w Błoniu k/Warszawy odbyła się ceremonia pogrzebowa podinsp. w st. spocz. Andrzeja Żwańskiego. Uroczystości asystowała Kompania Honorowa oraz Orkiestra Reprezentacyjna KSP.

Czytaj więcej...

Zarobki w służbach mundurowych

zarobki ikoSłużbom mundurowym przysługują pewne przywileje, które są związane zwłaszcza z wiekiem emerytalnym. Jednak w praktyce różnie bywa z tymi przywilejami.

Czytaj więcej...

Wiemy kto jest najlepszym policjantem ruchu drogowego na Warmii i Mazurach w 2017 roku

pol ruch 2017 ikoWojewódzki Finał Konkursu „Policjant ruchu drogowego 2017” przeszedł do historii. Po dwóch dniach konkursowych zmagań poznaliśmy najlepszych z najlepszych. Dziewiętnastu policjantów, sześć konkurencji i towarzyszące im emocje - tak w skrócie wyglądał tegoroczny konkurs.

Czytaj więcej...

„Mundurowe inspiracje”. Wspólna zabawa w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

mundurowe ins ikoKonkursy, zabawy, prezentacja sprzętu i pokaz skoordynowanej akcji ratowniczej – to i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich, którzy odwiedzili Plażę Miejską w Olsztynie podczas XI Światowych Dni Bajki. W programie imprezy swoją część przygotowali także przedstawiciele olsztyńskich służb mundurowych.

Czytaj więcej...

Kryminalnych można ubrać w mundur, ale trzeba im za to zapłacić

721492590770 002W połowie kwietnia Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zwrócił uwagę na bieżące potrzeby służby i doszedł do wniosku, że tam gdzie komendanci miejscy i powiatowi uznają to za słuszne, policjanci pionów kryminalnych i logistyki powinni nosić mundury w czasie  wykonywania czynności służbowych.

Czytaj więcej...

Komendant udaje, że kieruje a kontrola – że kontroluje

SOKRATES 002Wiedzę o okolicznościach najdramatyczniejszej w ostatnich latach interwencji policjantów Komendant Główny Policji czerpie z mediów, a wyspecjalizowany sztab kontrolerów z KGP, tzw. policja w Policji, kontroluje tak, że przez rok czasu nikt nic nie wie. Nie przeszkadza to jednak, żeby wyrzucić z roboty Komendanta Wojewódzkiego, który nie wykonał poleceń Komendanta Głównego. Jakich poleceń, skoro Komendant Główny nic nie wiedział? A może Komendant Główny i szefostwo resortu SWiA chcąc uniknąć odpowiedzialności tylko udają, że nie znali ujawnionych przez media szczegółów?

Czytaj więcej...

K O M U N I K A T Biura Prasowego ZG NSZZ Policjantów ws. tragicznej śmierci we wrocławskim Komisariacie

logo nszzp mono ikoNa Komisariacie zginął młody człowiek. Specjalny zespół powołany przez Komendanta Głównego Policji na gorąco badał okoliczności tragicznego zdarzenia. Prokuratura od roku prowadzi śledztwo w tej sprawie. Swoje śledztwo przeprowadzili też dziennikarze. Ich ustalenia wstrząsnęły opinią publiczną i wywołały falę krytyki pod adresem policjantów i przy okazji pod adresem NSZZ Policjantów. Dla zszokowanych widzów „Superwizjera”, policjanci jawią się dziś jako bandyci a Związek Zawodowy, jako organizacja, która tych bandytów broni.

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...