allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Aktualności

"Ośmiu policjantów dziennie pada ofiarą napaści"

osmiu iko- Wypowiedź pana ministra świadczy o tym, że prawdopodobnie nie przeczytał treści oświadczenia. To, co mówi pan minister, jest nieporozumieniem - stwierdził w programie "Tak jest" szef policyjnych związkowców z Wielkopolski podinspektor Andrzej Szary, komentując słowa szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka pod swoim adresem. Do tej sprawy odniósł się również poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

Czytaj więcej...

Szef policyjnego związku skrytykował ministra. Błaszczak: to nadużycie ze strony tego pana

naduzy ikoMamy do czynienia z zaangażowaniem politycznym niektórych związkowców - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komentując oświadczenie związku zawodowego policjantów. Funkcjonariusze z Wielkopolski twierdzą, że politycy rządzący resortem spraw wewnętrznych i administracji, tolerując przypadki agresji, powodują jej wzrost.

Czytaj więcej...

Policjanci mają dość. Napisali apel do Mariusza Błaszczaka i Komendanta Głównego Policji

pol dosc ikoFunkcjonariusze z Wielkopolski chcą skończyć z agresywnym zachowaniem wielu przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, którzy często atakują policjantów wykonujących swoją pracę.

Czytaj więcej...

Komendant obcina pensję policyjnemu związkowcowi. „To początek wojny”

obc pensje ikoKomendant Wojewódzki Policji w Łodzi obniżył pensję przewodniczącemu związku zawodowego. Według związkowca to początek wojny pomiędzy MSWiA a NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Oświadczenie w sprawie rosnącej agresji wobec polskich policjantów

sddefault 002Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego wydał oświadczenie w sprawie rosnącej agresji wobec policjantów podejmujących interwencję. Zamieszczając to stanowisko przypominamy, iż problem ten był przedmiotem wielu wspólnych wystąpień, w tym m.in. Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego, a ostatnio włączony został do „Programu naprawczego dla polskiej Policji”, przyjętego przez Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Jednakże – jak zauważa wielkopolski ZW – jest on marginalizowany przez resort SWiA.

Daniel Mądry

Czytaj więcej...

To już 15 rocznica śmierci naszego kolegi. Marku…nie zapomnieliśmy

cek 2017 ikoKażdego roku, dzisiaj po raz już 15 uczciliśmy pamięć o naszym koledze, który oddał swoje życie na służbie - w pościgu za bandytami wypełnił swój obowiązek wobec społeczeństwa do końca. Dzisiaj Marek Cekała miałby 48 lat. Być może byłby na kolejnym, letnim wyjeździe służbowym w Mikołajkach.

Czytaj więcej...

Rekordowa liczba wakatów w policji

reg wak ikoMało kto garnie się do pracy w policji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, w tej służbie jest obecnie najwyższa od 3 lat liczba wakatów. Mimo zapowiedzi resortu spraw wewnętrznych o zapełnieniu wolnych miejsc do końca tego roku, do pełnej obsady etatowej brakuje prawie 6 tysięcy funkcjonariuszy - to ponad 2 razy więcej niż na koniec zeszłego roku.

Czytaj więcej...

11.VIII Jednorazowe premie i podwyżki dla pracowników wojska

11 7 ikoTradycyjnie już przed Świętem Wojska Polskiego, pracownicy zatrudnieni w instytucjach i jednostkach resortu obrony narodowej wg stanu na dzień 30 czerwca br. otrzymują  jednorazową premię. Tym razem będzie to kwota od 1500 do 1700 zł, ale nie obejmie osób, które były nieobecne w pracy powyżej 20 dni.

Czytaj więcej...

Kryzys kadrowy w polskiej policji

kamcal ikoNie ma chętnych do pracy w Policji. W służbie brakuje nawet sześciu tysięcy mundurowych. Wielu policjantów rezygnuje, bo nie podobają im się rozkazy przełożonych, niskie pensje i emerytura dopiero po 25 latach.

Czytaj więcej...

Dzielnicowy ze sportową pasją

sport pasja ikoPiasek i plaża - większości z nas kojarzy się z odpoczynkiem i błogim relaksem. Dla dzielnicowego z Olsztyna to coś o wiele więcej. Siatkówka, zwłaszcza plażowa, to jego pasja. Na swoim koncie ma liczne sportowe sukcesy. Przed nim kolejne Mistrzostwa Polski - trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...