allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Wiemy kto jest najlepszym policjantem ruchu drogowego na Warmii i Mazurach w 2017 roku

pol ruch 2017 ikoWojewódzki Finał Konkursu „Policjant ruchu drogowego 2017” przeszedł do historii. Po dwóch dniach konkursowych zmagań poznaliśmy najlepszych z najlepszych. Dziewiętnastu policjantów, sześć konkurencji i towarzyszące im emocje - tak w skrócie wyglądał tegoroczny konkurs.

Do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w czwartek (01.06.2017) przyjechało dziewiętnastu najlepszych policjantów drogówki reprezentujących wszystkie powiaty naszego regionu. Policjanci zbierali punkty w sześciu zadaniach konkursowych.

Po uroczystym rozpoczęciu i rozlosowaniu numerów startowych policjanci przeszli na jedno ze szczycieńskich skrzyżowań, gdzie czekał na nich pierwszy test - ręczne kierowanie ruchem.

To dość widowiskowa konkurencja - dziewiętnastu policjantów w białych czapkach po kolei prezentowało swoje umiejętności upłynniania ruchu. W tej kategorii równych sobie nie miał sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie.

Następnie już na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie policjanci prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, strzelania z broni, jazdy motocyklem i samochodem na przygotowanych torach.

Najlepszym strzelcem wśród policjantów ruchu drogowego okazał się: sierż. szt. Grzegorz Fiedczak z KPP w Giżycku

W kategorii „pierwsza pomoc” zwyciężył: sierż. szt. Krzysztof Szymczukiewicz z KPP w Bartoszycach

Najlepszy motocyklista to: sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie

Najlepszym kierowcą także okazał się sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie

Ostatnią konkurencją były testy wiedzy. Policjanci odpowiadali na pytania dotyczące wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, wybranych zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach i innych przepisów służbowych. W tej kategorii ponownie sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie pokonał wszystkich konkurentów.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, podsumowaniu zdobytych punktów wyłoniono zwycięzców tegorocznego konkursu.

I miejsce      sierż. szt. Cezary Piotrowski z KMP w Olsztynie

II miejsce     asp. Marcin Grabski z KPP w Szczytnie

III miejsce    mł. asp. Dariusz Pasierowski z KPP w Ostródzie

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali także dyplomy oraz puchary. Dla trzech najlepszych policjantów ruchu drogowego w regionie Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ufundował także nagrody pieniężne.

Oprócz nagród, dyplomów i pucharów najlepsi policjanci 2017 roku będą mogli cieszyć się satysfakcją z osiągnięcia tak dobrych not. Bycie najlepszym policjantem ruchu drogowego zobowiązuje.

- To wielka przyjemność, ale także odpowiedzialność. Staram się jak najlepiej wywiązywać się z moich obowiązków. Mam nadzieję, że to zaprocentuje także podczas zawodów ogólnopolskich.

-powiedział sierż. szt. Cezary Piotrowski, który zwyciężył w konkursie.

Olsztyński funkcjonariusz wspólnie z asp. Marcinem Grabskim z KPP w Szczytnie będą reprezentować Warmię i Mazury na podczas finału krajowego, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

(MK/TM)

Źródło:http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...