allianzlogo policja2016

alianz emeryt 2016

pzu policja 2015

pzu logo emeryt2015

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Muzyczna integracja

muzyczna integracja ikoPonad 430 osób związanych ze środowiskiem policyjnym obejrzało 2 czerwca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej musical „Skrzypek na Dachu”.  Muzyczne spotkanie odbyło się z inicjatywy Przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie podkom. Doroty Rak. Widzowie nagrodzili artystów owacjami na stojąco!

 

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego piosenki „Gdybym był bogaczem”, czy „Anatewka” zna chyba każdy. Tydzień temu, w piątkowy wieczór ponad 430 osób miało możliwość obejrzenia tego musicalu, w gronie ludzi związanych z Policją - funkcjonariuszy Policji, ich rodzin i przyjaciół.  Spotkanie muzyczne ułatwiła Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie podkom. Dorota Rak, która wyszła z propozycją wspólnego obejrzenia musicalu, i co ważne, zorganizowała bilety po przystępnej cenie.

Dzięki talentowi aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka z Elbląga oraz muzykom Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wszyscy widzowie i słuchacze bardzo szybko przenieśli się tego dnia z myślami o pracy do małego miasteczka – Anatewki, by obserwować losy społeczności żydowskiej, ale i rosyjskiej, w czasach rodzącego się na terenie Imperium Rosyjskiego komunizmu.

Prawie trzygodzinny musical przepełniony był piękną muzyką, świetnymi tekstami, piosenkami, niezwykle pięknym wykonaniem tańców i choreografią oraz grą aktorską. Na uwagę zasługiwała również funkcjonalna scenografia. Wszystko to wpłynęło na świetny odbiór musicalu.

Wielu widzów nie kryło wzruszania wywołanego dylematami Mleczarza Tewje, jego monologami z Bogiem na temat szczęścia córek, czy tradycji, czy rozmowami z żoną Golde, których punktem kulminacyjnym była przepiękna i mądra piosenka „Golde, czy ty mnie kochasz?”

Wszystkim wykonanie „Skrzypka na dachu” bardzo się podobało, czego wyrazem były oklaski w trakcie trwania spektaklu oraz owacje na stojąco po jego zakończeniu.   

Bożena Przyborowska

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...