Po dwóch dniach zmagań w pięciu konkurencjach wiemy, który z 38 dzielnicowych biorących udział w zawodach jest tym najlepszym. Puchar przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie powędrował do Bartoszyc po tym jak trafił w ręce mł. asp. Łukasza Grabczaka. Wyróżnienia indywidualne podczas wojewódzkich eliminacji X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017”zdobyli także przedstawiciele komend powiatowych z Kętrzyna, Iławy, Elbląga, Szczytna i Węgorzewa.

Dwudniowe zmagania o miano „Dzielnicowy Roku 2017”, będące jednocześnie wojewódzkimi eliminacji do zawodów ogólnopolskich, rozpoczęły się wczoraj (28.09.2017) na terenie obiektów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. To już X edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. Po tym jak w 19 poszczególnych powiatach zostały przeprowadzone lokalne eliminacje, w formie testu wiedzy, ich zwycięzcy spotkali się w Szczytnie. Łącznie, w powiatowym etapie zawodów uczestniczyło 270 policjantów dzielnicowych, a do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych.

Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Dzielnicowi przez dwa dni rywalizowali w pięciu konkurencjach:

1. teście wiedzy policyjnej
  2. pierwszej pomocy przedmedycznej
  3. strzelaniu
  4. symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową
  5. symulacji przyjęcia interesanta

Dziś (29.09.2017) po południu wszystko było już jasne. Po podsumowaniu wyników w poszczególnych konkurencjach poznaliśmy najlepszych z najlepszych.

W klasyfikacji generalnej:

I miejsce i tytuł „Najlepszego Dzielnicowego Warmii i Mazur 2017” zdobył mł. asp. Łukasz Grabczak z KPP w Bartoszycach

Tuż za nim na podium uplasował się zajmując II miejsce mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie

III miejsce przypadło w udziale st. sierż. Grzegorzowi Lickiemu z KPP w Szczytnie.

Wyróżnieni zostali także policjanci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach.

Test wiedzy najlepiej rozwiązał mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie.

Pierwszej pomocy przedmedycznej najlepiej udzielała mł. asp. Agnieszka Filipska.

Strzelał najcelniej asp. szt. Wojciech Zieliński z KMP w Elblągu.

Podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową najlepiej przeprowadził asp. Rafał Żurawski z KPP w Iławie.

Interesantów najlepiej przyjął st. sierż. Grzegorz Licki z KPP w Szczytnie.

Wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku ”.Ponadto Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie ufundował dla laureatów I, II i III miejsca zawodów – teczki dzielnicowego na dokumenty, a dla zwycięzców poszczególnych 5 konkurencji zawodów – szklane okolicznościowe statuetki.

Zdjęcia: KWP Olsztyn