Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zdobył złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym. Ciężka i wytężona praca okazała się owocna i sprawiła, że należy on do najsilniejszych stróżów prawa w kraju.

Mistrzowskie zawody odbyły się w dniach 6 - 9 kwietnia br. w Siedlcach. Podczas imprezy  przeprowadzona została klasyfikacja Służb Mundurowych – MPF. Zawodnicy rywalizowali w trójboju siłowym składającym się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc i martwego ciągu. Dodatkową konkurencją  było pojedyncze  wyciskanie sztangi leżąc, w której także starował nasz policjant.

Na mistrzostwach gołdapski kryminalny zdobył dwa medale. Startując w trójboju siłowym zdobył złoty medal (łączny wynik 690 kg) . Medal srebrny zdobył w wyciskaniu sztangi leżąc (uzyskując wynik 200 kg) w kategorii do 125 kg służb mundurowych. Osiągnięte rezultaty potwierdzają, że jest jednym z najsilniejszych Policjantów  w kraju.

Warto przypomnieć, że to nie jest jedyne osiągnięcie naszego siłacza. Jak sam powiedział przygodę, która stała się jego pasją poza służbą, rozpoczął w 2016 roku. Na koncie ma już wiele medali i nie raz stawał na podium w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej.

Obecnie  nasz „Mistrz” szykuje się już na kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Tam nasz reprezentant stanie do walki o złoto.