Na Orliku przy SP 4 w Ełku odbył się towarzyski mecz między drużynami Policji i Straży Pożarnej. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Związku  Zawodowego Policjantów KPP w Ełku przy pomocy animatora SP4 z okazji obchodów Dnia Policji. Już w przedmeczowych kalkulacjach obie drużyny zapowiadały twardą walkę i wolę zwycięstwa i trudno było wskazać faworyta. Na treningach ekipy prezentowały się dobrze więc zwycięzcę miało wyłonić boisko.

W pierwszych minutach meczu widać było wyrównany, zacięty pojedynek a każda z drużyn miała przygotowaną taktykę i organizację gry. Jednak z upływem czasu przewagę uzyskali policjanci. Druga połowa to już ich dominacja.

Mecz obfitował w wiele zaciętych pojedynków, interwencji bramkarzy, pięknych bramek i składnych akcji. Nie obyło się bez fauli i żółtych kartek.

Mecz po zaciętej rywalizacji zakończył się zwycięstwem Policji Ełk 10:4. Najlepszym piłkarzem okrzyknięto zawodnika z teamu policji - Łukasza Orzechowskiego. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a najlepszy zawodnik pochwalił się statuetką.

elk mecz2

— Mecz pomimo wysokiego wyniku był zacięty i stał na dobrym sportowym poziomie. Obu ekipom doskwierała jednak wysoka temperatura. Najważniejsze, że policjanci i strażacy zakończyli zawody zdrowi, bez urazów — podsumował imprezę współorganizator i sędzia Mirosław Gołaszewski.

Nagrody wręczyli z-ca komendanta Policji mł. insp. Jarosław Werla oraz przewodniczący NSZZ Policji Waldemar Misarko.

źródło: gazetaolsztynska.pl